הכנה לפרישה לפנסיה

הכנה לפרישה לפנסיה היא תהליך מורכב אך בסופו של יום זהו תהליך משמעותי וחשוב. גיל הפרישה לפנסיה מבשרת עבור רבים מהפורשים את תחילתם של חיים חדשים. פרישה בגיל 67 עבור גברים ובגיל 65 עבור נשים, היא פרישה שמאפשרת עוד שנים רבות של עשייה בתחומים אחרים, כולל ניצול של הזמן הפנוי למשפחה, חברים וטיולים. תוחלת החיים הגבוהה ואיכות החיים שעלתה מזמנים לפורשים עוד שנים ארוכות של בריאות ועשייה.

הכנה לפרישה היבטים אישיים ופיננסים
הכנה לפרישה מתמקדת בעיקר בצד הכספי והפיננסי, תכנון נכון של כל הכספים שחסכנו במהלך השנים. אך בסופו של דבר מדובר בעניין רגשי ואישי. הפורש צריך לחשוב בצורה מעמיקה איך הוא רואה את המשך החיים שלו לאחר הפנסיה והיציאה ממעגל העבודה. חלק מהפורשים ממשיכים לעבוד במשרות חלקיות בשביל למלא את הזמן הפנוי. הישיבה בבית קשה על חלק מהיוצאים לפנסיה ועבורם השתלבות בעבודה מחדש, במשרה קטנה ובעבודה נעימה וידידותית היא פתרון מתאים. חלק מעדיפים לתכנן את העתיד הפיננסי שלהם בצורה שתאפשר להם הכנסה חודשים מספיקה בשביל לא לעבוד עוד.
בשביל לתכנן נכון את התשלום החודשי שיספק עבור המבוטח הכנסה בטוחה, יש להתייעץ עם איש מקצוע מומחה בתחום. קודם כל צריך להבין איך אנחנו ניתן להוריד את תשלומי המיסים הנדרשים עבור כל תכנית חסכון.

קצבת פנסיה מחויבת במס הכנסה בהתאם לגודל ההכנסות. התשלום למס ההכנסה מתבצע בהתאם למדרגות הכנסה. לדוגמא פנסיונר עם משכורת חודשית של 6000 ש"ח נמצא במדרגת המס הראשונה ועליו לשלם 10% למדינה.
בכל מקרה נתון יש לחשב במדויק את מכלול התשלומים שנכנסים כמשכורת ואת הרכיבים השונים של החסכון הפנסיוני, בשביל לא לשלם תשלומים מיותרים.
רבים מהמבוטחים בוחרים לפנות ליועץ פנסיוני, סוכני ביטוח, רו"ח או יועצי מס שמתמחים בפרישה.