יועץ פרישה לפנסיה

בפני כל אדם העובד במדינת ישראל יש מגוון רחב של אפשרויות כלכליות. מרבית האנשים אינם מודעים לאותן זכויות ויתרה מכך, לא יודעים לנצל אותן. במסגרת זכויות העובד, ישנה גם הפרשה לקופות גמל שונות כחלק מהמשכורת החודשית. קופת גמל היא תכנית חיסכון לטווח ארוך או בינוני, ועובדים המועסקים בארגונים וחברות מחויבים להפריש לקופות הגמל, ומעבר לכך, זכאים להפרשות על ידי המעסיק. כיום, ניתן לחסוך בקופות גמל להשקעה אותם ניתן לפדות בכל עת, ויש לכך משמעות גדולה לגבי קרן הפנסיה והקצבאות העתידיות של העובד.

השפעה משמעותית מאוד יש גם בנושא של קופות השתלמות, שהן פחות שכיחות. בקופות השתלמות, ישנה הפרשה במקביל של עובד ומעביד, בקופה שנפתחת לרוב רק לאחר שש שנים, כאשר האינטרס של שני הצדדים ברור. כדאי לעובד, לנסות ולבקש קרן השתלמות ממקום העבודה. ישנה חשיבות גדולה מאוד ליועץ תכנון פרישה איכותי, שיידע למקסם את הנטו תחת כל המגבלות ואיחוד כל קופות החיסכון להפרשה בבוא העת לפנסיה.

לדעת את הזכויות

ייעוץ פרישה הוא תחום פרוץ ומורכב מאוד, שאינו מעוגן בחוק, ולכן אנשים רבים ממליצים, אך אינם מודעים לתמונה המלאה. במכללת אורין שפלטר מציעים קורס יועץ פרישה לפנסיה אשר נותן את כל הכלים להצליח בתחום והוא פונה לאנשי מקצוע רבים העוסקים בתחום המיסוי וראיית החשבון. בעזרת ייעוץ פרישה טוב אפשר לחסוך הרבה מאוד כסף לאורך השנים ולהחזיר את ההשקעה בייעוץ בריבית גבוהה מאוד. אסור להזניח את נושא תכנון הפרישה, גם אם זה נראה רחוק ויתרה מכך, חשוב לדעת את הזכויות בנושא הקופות בכל עת, ואת זה אפשר להשיג באמצעות ייעוץ פרישה נכון.