יועץ תכנון פרישה

התכנון הכספי של מרבית האנשים הוא בדרך כלל רק להווה. אנשים לא מסתכלים יותר מדי קדימה ויוקר המחייה הוא לרוב הסיבה העיקרית לכך. אנשים דואגים לצרכים המיידיים שלהם, בראשות המשכנתא לצד קצת מותרות. המחשבה על הפנסיה היא עוד רחוקה, אך עם זאת, תכנון פרישה לפנסיה זהו דבר חשוב מאוד שיכול להגדיר במידה רבה כיצד תחיו בגיל השלישי, ויש לשים על כך דגש עוד בגיל מוקדם. תכנון פנסיוני צריך להיעשות על ידי אנשי מקצוע מנוסים וטובים, אשר עברו הכשרה ויודעים כיצד לתת את הערך המוסף ללקוחות שלהם.

יש הרבה אלמנטים המרכיבים את תוכנית הפנסיה, בדגש על הורדת תשלומי המיסים. כך, גם תיקון 190 לפקודת מס הכנסה משפיע על התוכנית הפנסיונית. התיקון גורס כי כל עובד זכאי להפקיד כספי חיסכון פרטיים לקופת הגמל, ליהנות מתקופת החיסכון מכל היתרונות של קופת גמל רגילה ולמשוך את הכסף מעל גיל 60, קרוב לגיל החיים, כדי להרוויח קצבה חודשית הפטורה ממס או משיכה חד פעמית עם תשלום מס לא גבוה. אלו דברים שרק יועץ פרישה לפנסיה טוב יכול לעזור לאנשים להגיע אליהם.

ההכשרה הנכונה

העתיד לא פחות חשוב מן ההווה, ואולי אפילו יותר חשוב, מפני שבתור אנשים מבוגרים, הרבה יותר קשה להתעסק עם כל האלמנטים הקשורים בפיננסים מול גופים גדולים. לכן, המקום של יועצי פרישה הוא חשוב במיוחד. התחום הוא פרוץ, וכל אחד יכול להיכנס אליו, אך רק כאלו עם ההכשרה הנכונה ידעו לייעץ נכונה. כדי להיכנס לתחום צריך לקבל את כל המידע הרלוונטי, כמו זה שניתן בקורס בנושא יועץ תכנון פרישה הניתן במכללת אורין שפלטר. קורס ניהול פרישה פונה לאנשי מקצוע העוסקים במס ובראיית חשבון, ומשלים להם את החומר כדי להפוך ליועצי פרישה איכותיים.