תכנון פרישה פנסיוני

לפני היציאה לגמלאות יש לבצע תכנון פרישה פנסיוני ומיסויי. במהלך שנות העבודה לקוחותיכם צברו המון כספים בתוכניות הפנסיה והחיסכון. עכשיו הגיע זמנם לקצור את הפירות. תכנון פרישה מתבצע על ידי יועצי פרישה מומחים שעוזרים ללקוחות לחסוך אלפי שקלים על תשלומי המיסים. בהתאם למסלול הפנסיוני שנבחר על ידי הלקוח, היועץ מבצע בדיקה מקיפה של כל היתרות כולל כספי הפיצויים והתגמולים. באמצעות תחשיב מיסוי פרישה ראשוני מוגש למס הכנסה טופס 161א מקוון בו העובד מודיע על התוכנית הפיננסית שלו לעתיד.

בהתאם לכך היועץ עוזר למבוטח להבין מהן האופציות העומדות לרשותו. היועץ בודק כיצד ליישם בצורה הטובה ביותר את ההטבות המגיעות ללקוח. בנוסף לכך צריך לבדוק האם כדאי לפורש למשוך את כספי הפיצויים שאינם חייבים במס, ולהפקיד את הכספים הנותרים במסלול של רצף פיצויים או רצף קצבה. חלק מהפורשים מעוניינים להשקיע את הכספים בנדל"ן או בשוק ההון. לצורך ההשקעה צריך לחשב את שיעורי המס הנדרשים כחוק. תכנון פרישה פנסיוני מאפשר לפורשים לנהל את החיים שלהם בצורה חכמה. לחיות עם קצבה חודשית מתאימה ולתכנן בהתאם את כלכלת המשפחה. לפחות לעשרים השנים הבאות.

 

תכנון פרישה פנסיוני

 

ייעוץ פרישה וכלכלת המשפחה

כלכלת המשפחה היא חלק מההכשרה של יועץ פרישה לגמלאות. על היועץ להתאים את הייעוץ שלו באופן אישי ללקוח. קודם כל לגודל המשפחה ולצרכים הנדרשים עבורה לחיים בכבוד. בנוסף לכך צריך לברר עם הלקוח מהן התוכניות שלו לעתיד. האם הוא מתכנן להוציא סכום כסף גדול על חתונה של הבן או הבת, האם יש לו תוכניות למסע סביב העולם. ייעוץ איכותי לוקח בחשבון את כל הפרמטרים הכלכליים והאישיים. ייעוץ מקצועי מכוון לאדם ורצונותיו והוא מתאים את המסגרת הפיננסית לצרכים של הלקוח. תפקיד היועץ לייעץ ולכוון ולחסוך עבור הלקוח בתשלומי מס מיותרים.